Arbeid på banen i høst

Vi har tatt en prat med John for å få en oversikt over jobber som skal gjøres på banen i høst.

Høsten er en meget fin tid å spille golf på. Det er også den tiden banemannskapet vårt forbereder banen fot overvintring. Vi har tatt en prat med vår Head Greenkeeper John Kenny for å kunne gi dere litt info om hva som skal gjøres.

1B8A4836 1200px

Greener:
Uke38 pipelufting og toppdressing av alle greener. Jobben blir forhåpentligvis gjort tidlig i uken avhengig av været. Dette gjør vi for å slippe mer luft ned i vekstprofilen. For mye fuktighet vil gi sykdom på greenen. I tillegg vil dette hjelpe med overvintringen av greenene. Vi klipper i skrivende stund på 3mm, men i løpet av uken vil vi heve klipphøyden til 3,5 mm. Dette må vi gjøre fordi veksten ikke er like bra på høsten, og gresset tåler ikke så mye «stress» på høsten med fuktigere klima og lavere temperaturer. Greenene vil fortsatt bli klippet 3 ganger i uken og rullet annen hver dag. Vi satser på å kunne holde ca 9,5 på stimpen ut september.

1B8A9460 1200px

Teesteder:
Uke 41. Pipelufting og toppdressing. Dette gjøres for å kunne gi tee stedene best mulig forutsetning for å overvintre på en bra måte.

1B8A4919 1200px

Fairways:
Pipelufting av alle fairways i løpet av oktober. Dette for å få mer luft ned i vekstprofilen og litt bedre drenering. Det er i dag 08.09.25 sprayet med et middel for å hindre vekst av gresset slik at vi ikke trenger å klippe de så ofte. Vanskelig å få en regelmessig klipp på fairways når de er våte.

Vi ønsker alle medlemmer og gjester velkommen til en fin høst-sesong her hos oss.

Bilde av Mikkel Opsahl

Mikkel Opsahl

Golfbox

Dagens status

API key not valid, or not yet activated. If you recently signed up for an account or created this key, please allow up to 30 minutes for key to activate.

Banetilstand

Anlegget er nå stengt for sesongen. Velkommen tilbake i 2026