Holtsmark er klart for Lag NM

@tengsphoto Holtsmark Night shoot PH Daniel Tengs 2382

Til helgen spilles Lag NM i divisjon 1 på Bjaavann-vi tog en prat med gjengen..

Etter 4 år på rad med og havnet på den sure 2:e plassen eller som det heter i HOF «Runner Up» så fikk vi nå sjansen og delta i div 1 der vi hører hjemme. Holtsmark stiller et på papiret meget sterkt lag men hvordan er stemingen i gjengen-vi tog en prat med gla laksen Stian Lund

.Nå Stian skal dere spise kirsebær med de store gutta, hva blir annerledes og hva er lagets målsettning?

Vi møter spillere på et høyre jevnere nivå men vi kjenner de fleste godt innen så vi frykter ikke noen vi. Lagets målsettning er klar, vi skal spille for opprykk til Elite divisjonen!!

Hvordan er paringen på morgenen på fredag når alt braker løs?

Vi setter våre rookies sammen der Peder W / Øyvind B danner et par og Lars Johan / Stian L det andre. Christoffer hviler første runde så ser vi hva dagen bringer.

Bjaavann er en av 3 Robert Trent Jones baner i Norge. Ser dere noen likheter med vår hjemme bane og har vi kanskje en fordel av at Lag NM spilles her denne gang?

Ja vi kjenner oss godt igjen på green områdene fremst og speed på greener er veldig lik hjemme. Bane har selvsagt noen mer vann en hjemme men totalen er en estetisk fin bane som vi trives godt på.

Peder «Pedro» Wittusen og Øyvind «Maskin» Bjørnstad er nye på laget og i klubben-hva tilfører disse gutta og hvordan har det kommet in i gruppen?

Vi kjenner gutta godt etter mange runder sammen ute i turnerings Norge.  De er fremst 2 meget habile spillere med stor turnerings erfaring. Under dagens inspill på foursome så var det god dialog og kjemi mellom gutta så dette kommer bli bra.

Hva blir nøkkelen til succes denne helga?

Spille disiplinert til vår plan og ikke minst holde ballen i spill hele tiden så vi har 2 sjanser i fourballen på hvert hull.

Dere er ju på det blide sørland, blir det noe deilig sjømat mellom slaga?

Jeg er litt fysen må blåskjell og Lars Johan er meget svak for reker så her kan det fort bli noe kulinarisk fra havet..

Med dette så takker vi Stian og  co for praten og du kan følge gutta i helger her

https://www.golfbox.no/app_livescoring/tour/default.asp?

language=1044#/competition/4586697/leaderboard

Picture of Caj Holm

Caj Holm

Wärmlänning, kom til Norge 1998, startet med golf i 2003.... Kom til Norge grunnet idretten og Eliteserie trener Innebandy.....

Golfbox

Dagens status

Sylling

15°C
Scattered clouds
onsdag
29%
05:18
Min: 8°C
990
21:14
Max: 16°C
NW 2 m/s
torsdag
16°C
7°C
fredag
13°C
8°C
lørdag
14°C
6°C
søndag
11°C
4°C
mandag
13°C
3°C
tirsdag
12°C
2°C
onsdag
0°C
0°C

Banetilstand

Vi åpner 18-hullsbanen lørdag 26. april.